NAUCZANIE ZDALNE

Materiały dla poszczególnych grup znajdują się w zakładkach grupowych

ISKIERKI

PROMYKI

SŁONECZNA GROMADA

RELIGIA (12-16.04) 

MATERIAŁY OD PANI PSYCHOLOG

Domowa_kwarantanna

Bajka-o-strachu

Bajka-o-strachu-cwiczenie-1

Bajka-o-strachu-cwiczenie-2

Bajka-o-strachu-cwiczenie-3

Polecenia książek:

1.„Co robią uczucia?” to książka, która w wielu czytelniczkach i czytelnikach, i tych małych i tych dużych wzbudza zachwyt. Co robią uczucia, kiedy ich nie czujemy? Jakie hobby może mieć tęsknota? Kto dotrzymuje towarzystwa spokojowi? Czemu najchętniej oddaje się zawiść? Co sprawia przyjemność smutkowi? Gdzie najlepiej czuje się wstyd? Jak odpoczywa odwaga? Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, działa na wyobraźnię i skłania do myślenia.

2. “Jesteś ważny, Pinku!” Urszula Młodnicka-Kornaś, Agnieszka Waligóra 
Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też” – niezwykle wartościowa pozycja w biblioteczce, porusza ważne tematy związane z akceptacją siebie, słabymi i mocnymi stronami, sposobami wpływania na swoje i innych samopoczucie. 

3. „Elmer Słoń w kratkę „- David McKee, piękna opowieść o wyjątkowym słoniu, który różnił się od innych swoim wyglądem. Opowieść o akceptacji, dystansie do siebie i o przyjaźni. Polecam zwłaszcza dla dzieci, które mają problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu lub trudno im się odnaleźć w grupie z powodu sposobu postrzegania swojej odmienności.

4.  “Bądź tym, kim jesteś!” – Todd Paar, przepięknie wydana książka z kolorowymi ilustracjami, które zachęcają dzieci do ciekawych dyskusji. Książka o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, chociaż nieidealny. Książka w bardzo interesujący sposób porusza temat różnicy między ludźmi i zachęca do przyjęcia postawy akceptacji i otwartości wobec innych.

RELIGIA (06.04-09.04) 

 

 

 

ARCHIWUM MATERIAŁÓW:

NAUCZANIE ZDALNE 9-12.11.2020

Materiały dla poszczególnych grup znajdują się w zakładkach grupowych.

ISKIERKI

PROMYKI

SŁONECZNA GROMADA

Materiały od Pani Psycholog

 

Tygodniowe rozkłady zajęć i proponowane materiały:

SŁONECZNA GROMADA

PROMYKI

ISKIERKI

INNE

 

Bajka Misia Pysia 

Projekt Edukacyjny – DOMOWE PRZEDSZKOLE

Przykładowa ankieta – ANKIETA

Sprawność zucha przedszkolaka – PORZĄDNICKI