O Nas

Przedszkole nr 83 „ZUCH” jest przedszkolem publicznym. Usytuowane jest w wolnostojącym budynku  (willa) otoczonym zacisznym ogrodem.

Od dnia 1 września 2020r. wspólnie z Przedszkolem nr 47 w Poznaniu tworzy Zespół Przedszkoli nr 2.

Przedszkole czynne jest w godz. od 6:30 do 17:00. Dysponujemy 75 miejscami i mamy 3 oddziały :

• „Iskierki” – dzieci 3/4 – letnie
  • „Promyki” – dzieci 4/5 – letnie
  • „Słoneczna Gromada” – 5/6 – letnie

Nasze przedszkole to przyjazne miejsce dla Twojej pociechy.

Daje szansę dobrego startu w dorosłe życie.

Oprócz zajęć w oparciu o  podstawę programową wychowania przedszkolnego oferujemy dzieciom ciekawe zajęcia rozwijające twórczą aktywność, podkreślając spontaniczność, oryginalność myślenia, szukanie niekonwencjonalnych sposobów rozwiązań. Wprowadzamy elementy gimnastyki twórczej Labana, Kniessów, Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Bierzemy udział w konkursach ekologicznych, plastycznych.

Rodzice bardzo chętnie włączają się do realizacji naszych pomysłów, oferując swoją pomoc, uczestnicząc w zajęciach, spotkaniach i uroczystościach. Są naszymi partnerami, potrafimy razem pracować i bawić się.

Wszyscy pragniemy, aby wśród nas dzieci znalazły spokój, ciepło, aby poczuły się bezpieczne i kochane.